איגרוף תאילנדי לנשים

By
Updated: יולי 2, 2013
איגרוף תאילנדי לנשים

שלום, אני אילנה.

הייתי רוצה לשתף אתכם ובמיוחד אתכן בחוויה מדהימה שהייתה לי, שנים רבות שבמדינתנו הקטנה שוררת אווירה לא רגועה בכל הקשור באלימות ופשעי המין, סקרים מעלים סטטיסטיקות נוראיות על מצב האלימות כלפי נשים, במיוחד בשנים האחרונות, כל מה שקשור באלימות לנשים עולה ומקבל תאוצה, את מי להאשים? על מי לכעוס? שאלות רבות שמעסיקות אותנו וגורמות לנו לדאגות, חרדות ופחד, דבר אחד יש להגיד לכן, אנחנו לא נשנה את העולם, אבל בהחלט יש לכן הזדמנות לשפר את עצמכן!

לפני כשנה וחצי בערך קפצה לי ההזדמנות! חברה טובה סיפרה לי על איגרוף תאילנדי, כמובן שאני חייכתי בהיסוס וחשבתי לעצמי: "מה לי ולאיגרוף תאילנדי ?" כנראה כמו מה שאתן חושבות ברגע זה.

אבל אתם מכירים את המשפט המאוד חכם "אם לא ננסה איך נדע?" אז באמת ככה, החלטתי שזה אתגר, קפצתי על ההזדמנות, אספתי את כל החששות והספקות והנחתי אותם רגע בצד והתקשרתי,

ענה לי המאמן- רועי הייזלר (אלוף ארה"ב באיגרוף תאילנדי לשנת 2001) בעל מכונים לאיגרוף תאילנדי ברחובות ובאשדוד ""Team Haizler. הוא הסביר לי כמובן על מזה איגרוף תאילנדי, סיפר לי על האימונים והזמין אותי לאימון ניסיון, וכך עם כל הספקות והשאלות הלא פתורות שלי, מצאתי את עצמי יחפה, על מזרן עם המון גברים מסביבי ועכשיו באמת שאלתי את עצמי, מה אני עושה כאן.

בתור מישהי שכל חייה בילתה עם גברים על מגרש הטניס, הבנתי שלא באמת מפריע לי הגברים סביבי, מה שמפחיד אותי זה מלהתמודד עם הלא נודע, הרי כל כך הרבה סטיגמות נאמרו וכל כך הרבה פעמים נחשפתי בחיי למצבים שכל מה שקשור למכות זה כנראה קשור לגברים..

 

ואז גיליתי את האיגרוף תאילנדי במכון Team Haizler" " ברחובות עם המאמן רועי הייזלר.

אני לא זוכרת אפילו מה כבש אותי יותר, האם ההרגשה הביתית או הריח של הזיעה, שגרם לי לדעת שאני כנראה עושה משהו, משהו שבעזרתו אוכל להתמודד נגד הפחד.

איגרוף תאילנדי זה לא רק מכות, זה הרבה מעבר, קודם כל מדובר פה באומנות לחימה, אני מדגישה אומנות כי זוהי באמת אומנות, מסורת עתיקה שמגיעה אלינו אלפי שנים אחורה מתאילנד הרחוקה, האיגרוף התאילנדי היא אומנות שמשלבת גם את הרגליים וגם את הידיים, בעצם כל הגוף עובד.

הריקוד המסורתי בתחילת הקרב וצליליה של המוזיקה התאילנדית ברקע גרמו לי להבין שמדובר בשיטת לחימה מיוחדת, במכון לאיגרוף תאילנדי ברחובות"Team Haizler" אפשר היה בהחלט להיכנס לאווירה, במיוחד שהמאמן שלך הוא אלוף, שמדבר ונושם איגרוף תאילנדי. מלבד ההתחזקות הפיזית של כל מה שקשור לכח מתפרץ, לזריזות, גמישות ,סבולת לב ריאה ועוד ..ואחד הדברים היותר חשובים ששיפרתי באופן משמעותי זה הביטחון העצמי שלי, כל הגוף שלי התחיל להיבנות ולהתעצב, היציבה שלי השתפרה- הלכתי עם ראש מורם וגב זקוף , הקילוגרמים היו נצלים להם בקצב מסיבי,לקחתי חלק בהרבה ענפי ספורט, טניס, ריצה, שחייה, אתלטיקה קלה, ריקוד, כדורעף ועוד, השתתפתי בלא מעט סגנונות של שיעורי סטודיו, יוגה אשטנגה, פילאטיס, קיקבוקסינג, ספינינג ואפילו ריקודי עם ובאף אחד, אף אחד מהם לא יצאתי סחוטה כמו מאימון של איגרוף תאילנדי במכון Team Haizler" " ברחובות, באימון אחד כזה אפשר להגיע לשריפה של כ1500 קלוריות!

אז חוץ מזה שתצאי חטובה יש גם כמה וכמה יתרונות בפן המנטאלי שחשוב שנדגיש, הביטחון העצמי נבנה והתחזק בין כל אימון לאימון, התקשורת הוורבאלית והפיזית השתפרה מרגע לרגע, הסבלנות זכתה להכרה, כי חוץ מלנצח בקרב, צריך לדעת בדרך לעבור כמה מהמורות , להתמודד עם יריבים שונים, לפתח אסטרטגיות שונות, להתמודד עם מצבים שונים, נוחים ופחות נוחים, כמובן שאודות למקום הנפלא הזה מכון" טים הייזלר" עם המון אנשים טובים שמגיעים להתאמן מכל סיבה שהיא, בין אם זה להתחזק גופנית, או מנטאלית, ליצור קשרים חברתיים, להתמודד עם טראומה או אפילו אם מחפשים אקשן, הכול נמצא שם, על מזרן גדול עם עשרות רגליים יחפות.

פחדתי לא להשתלב, פחדתי לא להצליח, מצאתי את עצמי מול שק אגרוף גדול וכבד, מוציאה במרץ את כל הכעסים והחששות ואף סוגרת חשבונות עם כמה פרצופים מהעבר, שעה וחצי של כיף צרוף ואומנות שלמה, כמובן שאח"כ לא הייתי יוצאת להילחם ולקיים מאומות, אבל החזקתי בכיס כלי שיוכל לשמש אותי בעתיד לעת צרה ובתקווה שלא !

אבל לצערנו הרב, הגנה עצמית היא כלי שאני ממליצה לכל אחת מכן להחזיק בכיס וכאן האמת שעניין הגברים באימונים דווקא בא לטובתי, יכולתי להתנסות, להגן על עצמי מול בחורים קטנים כגדולים, צעירים ומבוגרים, זה כל היופי במכון לאיגרוף תאילנדי ברחובות "Team Haizler", כולם כאחד.

אין יוצא דופן, אין גבר ואישה, אין ילד או מבוגר, לכולם יש מענה, לכולם יש חשיבות.

התחזקתי, בניתי בטחון עצמי, למדתי להכיר את הגוף שלי ולדעת למה הוא מסוגל

והוא מסוגל להרבה יותר מימה שחשבתי.

סיפרתי לכם, לכן, את הסיפור שלי כדי שתוכלו להתרשם, זה תמיד נחמד לקרוא מאמרים מויקיפדיה, אבל לפחות אותי לימדו שמה שבא מהלב, הוא הכי צודק וגם לימדו אותי שאם עברת חוויה טובה בחיים שהשפיע עליך, צריך לשתף אותה עם השאר, אולי תוכל להשפיע על מישהו, מישהי לטובה.

אני לא אשכח את הרגע שרגליי דרכו על המזרן יחפות, כבר אז התחברתי, לשורשיות, לפשטות ולאומנות הנפלאה הזאת, שמילתה את חיי בכל כך הרבה רבדים, אני כותבת לכן כדי לשבור מוסכמות, כבר ממזמן שאין דבר כזה רק לנשים ורק לגברים, גברים כבודם במקומם מונך, אבל אסור לנו להיות שאננות וכמובן שלסמוך רק על עצמנו, איגרוף תאילנדי במכון Team Haizler לימד אותי הרבה, לכבד אחרים, לדעת להפסיד, לשאוף לנצח והכי חשוב להתמודד עם הפחד.

הייתי יכולה להמשיך ולכתוב, אבל אין טעם להתמהמה, צריך פשוט לגשת לאימון ניסיון, אם לא ננסה לא נדע, זוכרים?

אבות שלחו את בנותיכם, בעלים שלחו את בנות הזוג שלכן, כי לא תמיד תוכלו לשמור עלינו! חשוב מאוד שגם אנחנו נדע להגן על עצמנו ובאותו הזמן נהנה, נחטב את גופינו, נשמור על כושר ונתחזק…

בכל המובנים.

 

אז זאת היא החוויה שלי במכון לאיגרוף תאילנדיברחובות Team Haizler, מאחלת לכולכן שנה טובה, חג ראש השנה שמח ומתוק כדבש.

 

" אל תסמוך על אף אחד בחיים , כי אפילו הצל שלך עוזב אותך כשאתה נמצא בחושך.."